Baráž o 2. ligu BLMF

21.05.2011 12:00

sobota 21. 05. 2011, Nezvěstice

Vrchol naší první sezóny, baráž o 2. ligu BLMF, kterou jsme si vydřeli v nadstavbě posledním postupovým místem, nás čekal na veleznámé nezvěstické palubovce. V sérii na dvě vítězná utkání jsme se měli utkat se starými známými z Plzence. Tým Inet Home jsme dobře znali z přátelských miniturnajů i z  LFL 2010 a co si budeme povídat, hlavně vzpomínky na nešťastná klání v Letní lize nebyly příliš povzbudivé. Nicméně do baráže jsme nastoupili s obrovským odhodláním udělat ten pověstný poslední krůček na cestě za 2. ligou. Povzbuzeni a zoceleni nadstavbovými boji v rámci 3. ligy jsme se poprvé v krátké historii našeho velkoklubu sešli v naprosto plné sestavě, tzn. s da Collagem a da Erikaatorem připravenými hájit naši svatyni, kompletním triem beků (da Banik, da Lumír, da Vovy) a pěticí útočníků (da Cuba, da Fevat, da Kalees, DaNiště, da Prezydent). Ještě před počátečním hvizdem se nezdálo, že by naše kompletní soupiska, která by ve většině soků naší divize vzbuzovala patřičný respekt, naháněla plzeneckým hrůzu. Do nejdůležitějších bojů sezóny totiž nastoupili v pouhopouhých pěti hráčích do pole. Nicméně ani to jim neubralo na bojovnosti... ale popořádku...

FbK Inet Home Starý Plzenec vs Junajtyd Genxtazzz of Lobogo   2:3 sn (2:1, 0:1; 0:1) střely 11:15; vyloučení 1:0, využití 0:1

Góly: DaNiště (da Kalees) PP, da Cuba (da Prezydent), rozhodující nájezd da Cuba

Do prvního zápasu dostal v brance přednost da Erikaator, jakožto druhý nejúspěšnější golman nadstavby. Zápas začal trochu ospale, vzhledem k početnému kádru jsme se pomaleji dostávali do hry, ale i tak bylo od začátku jasné, že hru budou tvořit Genxtazzz. O to větší pozor jsme si ale museli dát na nebezpečné brejkové situace Plzence. Mladý a běhavý soupeř pozorně bránil a velmi rychle přistupoval k našim útočníkům, kterým se příliš nedařilo ohrozit branku. Pomohlo nám až vyloučení Plzence v 5. minutě, resp. přesilovková kombinace znovunalezeného "invalidního dua" da Kalees - DaNiště. Druhý jmenovaný otevřel skóre a poslal nás do vedení. Navzdory lepšící se hře z naší strany ale místo navýšení skóre přišla ledová sprcha. Psala se 7. minuta zápasu a Plzenec krutě ztrestal naše dvě zaváhání. V rozmezí neuvěřitelných 4 vteřin dvakrát překonal jinak skvěle chytajícího da Erikaatora, obrátil skóre a uzavřel gólový výčet prvního poločasu.
O přestávce jsme se naburcovali, na skládání zbraní bylo samozřejmě ještě brzo, a vědomi si jisté herní převahy, vrhli jsme se do druhé půle s cílem otočit vývoj zápasu. Dlouhé minuty jsme bušili do připravené obrany domácích a až do tři čtvrtin zápasu to vypadalo, že Plzenec opět potvrdí, že je naším florbalovým prokletím. Pak si ale vzali slovo hráči, kteří bodově táhli celou nadstavbu, a po nabídce od da Prezydenta srovnal stav zápasu náš elitní střelec da Cuba. Přes výraznou střeleckou aktivitu Genxtazzz se do konce základní hrací doby skóre neměnilo, tudíž náš čekalo drama v podobě samostatných nájezdů.
Po vyhraném losu da Prezydent sebevědomě vybral, že pojedeme první nájezd, a demokraticky určil i trojici nájezdníků: DaNištěho, da Cubu a da Kaleese. Věřili jsme, že už Daniště, náš první dnešní střelec, přinese uklidnění pro náš tým. Bohužel se tak nestalo, a tak nás čekaly nervy při nájezdu plzeneckého kapitána Pavla Žižky. Da Erikaator byl ale na svém místě a jeho pokus kryl. Další na řadě byl da Cuba. Muž s hmotností šestnáctileté modelky a naprosto bez nervů bravurně provedl blafák a na naší lavičce mohla vybuchnout první salva radosti. Potom, co da Erikaator zlikvidoval i druhý nájezd soupeře v podání mladičkého plzeneckého štírka, mohl o našem vítězství definitivně rozhodnout da Kalees. Stala se mu ale věc málo vídaná a přestože švihem umístil střelu za zády golmana, jeho pokus zmařil hvizd rozhodčího, signalizující pohyb míčku směrem vzad... Drama tedy mělo vyvrcholit šestým nájezdem, prováděným nejlepším hráčem domácích Michalem Bůhou. Pokud ho náš fantom da Erikaator lapí, je to tam... Už když jsem ho viděl, jak si sedá do brány, koncentrován víc než při placení účtu v Salse, věděl jsem, že ho chytí...  a ten kluk ušatá ho čapnul!!!

Radost a nadšení fotříků v černo-bílých dresech, se kterým se hnali přes celé hřiště vstříc křepčícímu brankáři, bylo nefalšované a z pohledu publika se muselo jevit snad až dojemně. Přiznám se, že takovou vlnu euforie jako po posledním nájezdu, jsem ještě ve své amatérské sportovní kariéře nezažil. První důležitý krůček jsme tedy udělali, byť s malým zaškobrtnutím, notným pocucháním nervové soustavy i potřebnou dávkou štěstí. Ale počítá se vítězství, a to bylo naše. Stejně jako psychická výhoda před dalším zápasem a vědomí, že už jen jedno vítězství nás dělí od postupu do 2. ligy.

da Erikaator 1 2 11 2 81,82 0 0

Junajtyd Genxtazzz of Lobogo vs FbK Inet Home Starý Plzenec   3:0 (0:0, 3:0) střely 15:11; bez vyloučení

Góly: da Cuba, da Kalees (da Banik), DaNiště (da Prezydent)

Do druhého klání jsme nastoupili plně koncentrovaní, o důležitosti tohoto zápasu vypovídal i fakt, že jsme výjimečně nepřistoupili k u nás vcelku běžné výměně golmanů a nechali v pohodě chytajícího da Erikaatora poprat se o postup. Zmíněná psychická výhoda byla opravdu znát, od prvních momentů jsme se prezentovali pozornou hrou, poctivou obranou a snahou vyprodukovat něco směrem dopředu. I přes opětovnou střeleckou nemohoucnost jsme se proto nenervovali, když se nám ani tak nepodařilo v první půli vstřelit branku, a čekali, až přijde naše chvíle. Díky bezchybnému da Erikaatorovi, ke kterému jsme ale propustili jen tři střely, jsme tak šli do druhého poločasu za bezbrankového stavu.
Ten se změnil hned ve druhém střídání, kdy nás po individuální akci poslal do důležitého vedení da Cuba. Když hned o minutu později vysunul da Banik pajdu da Kaleese a ten překonal brankáře Plzence podruhé, začínalo být na Genxta lavičce pomalu veselo. Vzhledem k obrazu hry, naší herní pohodě i faktu, že plzeneckým přece jen začínaly docházet síly, jsme už nedokázali plašit myšlenky na postup. Téměř definitivní uklidnění a jistotu přinesla polovina poločasu, kdy si na půlící čáře vyměnili míček statní chasníci da Prezydent s DaNištěm a druhý jmenovaný překvapil mladého golmana hostí střelou k bližší tyči. To už i ten největší skeptik tušil, že za dalších pět minut budeme slavit... I po zbytek zápasu jsme kontrolovali hru a soupeře pouštěli spíše k ojedinělým pokusům z dálky, nežli k nějakému nebezpečnému ohrožení naší branky.  Da Erikaator tedy po zásluze vyšperkoval svou první florbalovou sezónu dalším shut outem, náš dream team tak ukončil své roční působení na regionálních palubovkách stylově s nulou a po zdravici s rozhodčími a protihráči i děkovačkou našim nejvěrnějším fanynkám a fanouškům...